Desteğe Ulaşın

Küresel Kurallar

§1) Genel bilgiler

 1. Lütfen aşağıdaki kuralları dikkatlice okuyun ve onlara uyduğunuza emin olun.
 2. Bu kuralların, oyunda ve bağlantılı servislerin tüm yönleri ve özelliklerinde geçerli olduğunu unutmayın.
 3. InnoGames kuralları her zaman değiştirme hakkını saklı tutar. Değişiklik durumunda en kısa sürede forumda ve Klanlar ana ​​sayfasında duyurulur.
 4. Lütfen özel, geçici dünyaların ek kurallara ve sınırlamalara sahip olabileceğini unutmayın. Bunlar dünyanın tanıtımda ve forum duyurusunda listelenir.
 5. InnoGames oyuncuların oyunda veya diğer platformlarda yaptığı yorumların veya eylemlerin sorumluluğun kabul etmez. Kullanıcı içerikleri, kurallara aykırı olması durumunda, önceden uyarı yapılmaksızın kaldırılabilir.
 6. Bu paragraflarda belirtilen kurallar, yönetmelikler ve sınırlamalar hakkında sorularınız varsa, lütfen destek ekibiyle iletişime geçin.
 7. Bu kurallar tüm sorunları kapsamaz. Destek ekibi kapsama girmeyen durumlarda ceza verebilir.
 8. Lütfen, kurallara ek olarak şartlar ve koşulların da hizmetlerimiz için geçerli olduğunu ve uyulması gerektiğini dikkate alın.
 9. Destek ekibi, InnoGames çalışanları veya Topluluk Yöneticisi asla hesap şifreni istemez.

§2) Davranış Kuralları

 1. Her zaman topluluğun diğer üyelerine saygıyla yaklaş. Diğer oyuncularla bütün etkileşimler her zaman dostça ve seviyeli olmalıdır.
 2. Destek ekibinin bu kurallara uymayan oyunculara uygun cezayı verme veya ihlalin boyutuna göre önceden uyarı yapmadan onları oyundan ve bağlantılı platformlardan engelleme yetkisi vardır. Cezalara destek sistemi aracılığıyla itiraz edilmelidir.
 3. Ağır uygunsuz davranış veya destek sisteminin kötüye kullanılması durumlarında destek ekibi ilgili oyuncuyu destek sisteminden uzaklaştırabilir.
 4. Her oyuncu destek ekibi tarafından verilen yönergeleri uygulamakla yükümlüdür. Destek konularında Topluluk Yöneticisi en üst ve son yetkilidir. Onun kararı son karardır.
 5. Oyunda veya bağlantılı platformlarda yazılan her şey şikayet edilebilir ve itirazlarda veya diğer destek sorunlarında kanıt olarak kullanılabilir. Şüphe durumunda mesajın anlamına destek ekibi karar verir.
 6. Başka bir oyuncu, destek ekibi üyesi veya InnoGames çalışanı gibi davranmak yasaktır.
 7. Herhangi bir davranışı elde etmek için bir InnoGames çalışanını veya Destek ekibinin bir üyesini tanıdığını söylemek yasaktır.
 8. Destek sistemi veya diğer oyuncularla iletişim içeriğini, izin almadan paylaşmak yasaktır.
 9. Her oyuncu oyunda fark ettiği hataları en kısa sürede destek ekibine bildirmekle yükümlüdür. Aksi takdirde, özellikle de bu hatadan fayda sağlanmışsa ceza uygulanabilir.
 10. Kurallara uymayan bir oyuncudan faydalanmak, faydalanan hesabın ceza almasına neden olabilir. Eğer kural ihlalinden avantaj sağlandığı düşünülüyorsa hemen destek ekibine başvurulmalıdır.
 11. Hesap sahipliğiyle ilgili aksiyon veya bilgiyi direkt veya dolaylı olarak istemek veya şantaj yapmak, bunun için oyuncuları tehdit etmek; kuralları çiğnemeye tahrik etmek yasaktır.
 12. Oyunda veya bağlantılı platformlarda kurallara aykırı her türlü bilgiyi saklamak, yayınlamak veya reklamını yapmak kesinlikle yasaktır.
 13. Oyuna veya bağlantılı platformlara uygulanan kural, engel veya teknik sınırlamalardan kaçınmak için harici veya oyun içi araçlar kullanmak kesinlikle yasaktır.

§3) İletişim ve Dil

 1. Oyunda ve bağlantılı herhangi bir platformda, politik olarak aşırı, pornografik, şiddet içeren, müstehcen, cinsiyetçi, aşağılayıcı, taciz edici, tehdit edici veya kurallara aykırı içeriği gösteren, onaylayan veya kabul eden ifadeler, terminoloji, medya veya bağlantılar yasaktır. İçerik sansürlenmiş veya başka şekilde değiştirilmiş olsa da bu kural geçerlidir.
 2. Oyuncular hesap isminde, profilin bir parçasında, köy veya klan isimlendirmelerinde tanınabilir markalar, ticari markalar ve / veya tescilli isimler kullanamazlar.
 3. Ayrıca, oyunun veya bağlantılı servislerinin web sitelerinin, projelerin veya markaların doğrudan veya dolaylı reklamları için kullanmasına izin verilmez. Bu kurala rağmen bu isteniyorsa, destek ekibine ulaşarak önceden izin istenebilir.
 4. Oyuncularla ve destekle iletişim Türkçe olmalıdır. Destek ekibi, anlaşılabilir olmayan isteklere (örneğin, otomatik çeviri kullanarak) yanıt vermemeyi tercih edebilir.
 5. Oyuncu ve klan profilleri Türkçe olması gerekir. Sadece doğrudan veya hemen ardından Türkçe doğru bir çeviri sağlanıyorsa, diğer dillerden kısa ve bilinen alıntılara izin verilir.
 6. Oyuncuların diğer oyuncularla, kendi veya başkalarına ait kişisel bilgileri paylaşmaları yasaktır. Çünkü bir çok açıdan hesaba kural dışı giriş yapmak için kullanılabilir.

§4) Hesaplar

 1. Oyuncuların her bir dünyada yalnıza bir hesaba sahip olmasına izin verilir. Oyuncular aynı hesapla birden fazla dünya üzerinde veya aynı dünya üzerinde aktif olmadığı sürece birkaç hesapla Klanlar'ı oynayabilir.
 2. Eğer oyuncu herhangi bir nedenle aynı dünyadaki başka bir hesapla oynamaya karar verirse, önceki hesabi silme moduna aldığından ve yeni hesaba geçmeden önce 24 saat geçtiğinde emin olmalıdır. Bundan sonra hesap silme işlemini iptal etmek yasaktır.
 3. Oyuncu hesapları genellikle 14 gün pasiflikten sonra kaldırılır.
 4. Başka bir hesabın doğrudan faydası için bir veya daha fazla hesap oluşturmak ve / veya kullanmak ("pushing") ve bu tür bir davranıştan faydalanmak yasaktır.
 5. Başka bir kullanıcının hesabına yetkisiz erişim elde etmek veya elde etmeye çalışmak yasaktır. Bu girişim bile cezalandırılabilir.
 6. Şifreleri veya diğer giriş bilgilerini oyuncularla paylaşmak yasaktır. İlgili sorunlarda destek sistemi yardım etmek zorunda değildir.
 7. Oyuncu hesabına erişimi kaybettiyse veya hesabının ele geçirildiğini düşünüyorsa, hesap sahipliğine itiraz etmek için yedi gün içinde destek ekibiyle iletişim kurmalıdır. Bu süreden sonra hesaba tekrar erişim verilebilmesi mümkün değildir.
 8. Eğer "Hesap Bakıcılığı" özelliği kullanılıyorsa, her oyuncu kendi bakıcısını seçmekten tek başına sorumludur ve bakıcının hesap sahibinin rızasıyla hareket ettiği varsayılır. Bu, hesap oturumu aktifken hesapta yapılan bütün değişiklikler için geçerlidir.Bakıcılığın bir kez ya da düzenli olarak suistimal edilmesi, dahil olan bütün hesaplarda cezaya yol açabilir. Destek ekibi suistimal durumu için her olayı ayrı değerlendirir.
 9. Aynı cihaz veya ağdan (örneğin, aynı ev, okul, iş yeri) oynayan kullanıcılar bunu "Bağlantı Paylaşımı" altındaki hesap ayarında ilan edilmelidir.
 10. Klanlar oynamak için kaydolurken geçici / tek kullanımlık ("çöp") e-postaların kullanılması yasaktır.
 11. Her oyuncu, hesabının ve girilen bilgilerin geçerliliği ve güvenliğinden sorumludur.
 12. Hizmetimizi sunabilmek için, oyuncular hesaplarla ilgili bilgileri teknik anlamda veya başka yöntemlerle destek ekibinden gizleyemez. Oyuncunun diğer oyunculara karşı olan gizliliği (örn. anonim bir kullanıcı adı kullanılması) bu kuraldan etkilenmez.

§5) Premium Birimi

 1. Premium puanlar sadece resmi oyun marketinden veya mobil uygulamalardan satın alınabilir. Diğer kaynaklardan Premium Puan satın almak yasaktır ve böyle bir durumda puanlar geri dönüşü olmaksızın silinebilir. InnoGames resmi oyun marketinden veya mobil uygulamalarından alınmayan premiumlar için herhangi bir destek sağlamaz.
 2. Premium Puan veya diğer avantajlar karşılığında hesapların, hesap parçalarının veya harici hizmetlerin satılması, alınması veya teklif edilmesi kesinlikle yasaktır. Tek istisna, oyunun doğrudan bir parçası olan ve oyun içi ekonomi ile etkileşime geçmek için tasarlanmış oyun öğeleri veya özellikleridir.
 3. Premium Puanların oyuncular arasında transferi, oyuncuların kendi sorumluluğundadır. İlgili sorunlarda destek ekibi yardım etmek zorunda değildir. Oyuncuların aldığı Premium Puanların geriye dönük olarak kaldırılabileceğini lütfen unutmayın. Örneğin, iade işlemi yapılmışsa, hileli bir şekilde elde edilmişlerse veya burada belirtilen kuralların ihlali ile kazanılmışlarsa bu puanlar geri alınabilir. Eğer bir oyuncu bilinmeyen bir kaynaktan Premium Puan alırsa onları harcamadan önce destek sistemine başvurmalıdır.

§6) Botlar & Yazılımlar

 1. Oyunun resmi web sürümü üzerinden desteklenen tarayıcılarda veya resmi ve güncellenmiş mobil uygulamalar üzerinden oynanması gerekir. Oyundaki her türlü eylem, elle veya izin verilen yazılım ve araçların marifetiyle yapılmalıdır.
 2. Açık bir şekilde izin verilmedikçe otomatik eylemler sağlayan veya premium işlevselliğe erişime izin veren ve / veya onları taklit eden botlar, araçlar, yazılımlar ve diğer yardımcılar yasaktır.
 3. Oyunda hangi yazılımların kullanılabileceğine genel bir bakış burada bulunabilir.
 4. Scriptlerin kaynak kodu hiçbir şekilde gizlenmemeli ve Klanlar ekibi tarafından erişilebilir olmalıdır.

Ülke Kuralları

§7) Diğer

Yazılım Kuralları

Bütün yazılımlar, kod yığınları, scriptler Destek Ekibi tarafından onaylanmak zorundadır. Bir yazılımın veya aracın onaylı olup olmadığından emin değilseniz her zaman bildirim göndererek destek ekibine sorabilirsiniz. Forumda izinli yazılımların bir listesi bulunur.

Aşağıdaki kurallar geçerlidir:

 1. Benzer davranışlar içeren bütün yazılımlar (greasemonkey/tampermonkey/…) veya araçlar (uzantılar/tarayıcı eklentileri) yasaktır.
 2. Yazılımlar, komutları, köyleri veya rapor başlıklarını yeniden adlandırmak hariç sadece tıklama başına tek eylem gerçekleştirebilir.
 3. Yazılımlar, Klanlar Takımının özel onayı olmadan Yağma Asistanı ile etkileşime giremez.
 4. Yazılımlar hesabınızdaki bir etkinliğe bilgi gönderemez veya tepki veremez.
 5. Yazılımlar Saldır, Destek Gönder veya içtima meydanındaki/saldırı onay ekranındaki Gönder butonlarına odaklanamaz veya tıklayamaz.
 6. Yazılımlar sizin adınıza saldırı gönderemez veya normalden daha az tıklamayla birlik göndermenizi sağlayamaz.
 7. Yazılımlar Premium Takası ile etkileşime giremez.

Klanlar takımı, yazılım yukarıdaki kuralları çiğnemese bile onu onaylamama hakkına sahiptir.

Hızlı Round

Hızlı Roundlarda ek kurallar olabilir. Katılmadan önce lütfen round açıklamasını okuyun.

Ek Hesap Kuralları

 1. Ortak bağlantı paylaşan (ya da geçmişte bir noktada paylaşmış olan) hesaplar birbirlerini ele geçiremez.
 2. Hesap devirleri Klanlar Destek Ekibi aracılığı ile yapılmalıdır. Bu devirlerde, bir hesaptan diğerine geçerken mutlaka şifre değiştirilmelidir. Ancak bu değişiklik yapıldıktan 24 saat sonra yeni hesaba geçişe izin verilir. Eski hesap dünyada aktif kalmalıdır ve yeni hesap tarafından ele geçirilemez. Lütfen burada listelenen tüm kuralları okuyarak hareket ettiğinizden emin olunuz.
 3. Kalıcı bakıcılığa izin verilmez - ardışık olarak 60 günden fazla bakıcılık yapılan hesaplar kapatılır.
 4. Hesapların, oyun içi özelliklerin ve InnoGames GmbH tarafından sunulan hizmetlerin oyuncular tarafından para karşılığında takas edilmesi, el değiştirmesi veya satılarak gelir elde edilmesi yasaktır.